Almanya İşçi Alım Yasa Tasarısını Kanunlaştırdı! İşçi Alımı 2020 Ocaktan İtibaren Yapılacak! Tüm Detaylar

Almanya geçen sene tasarı olarak sunduğu Avrupa Birliği dışından nitelikli işçi alım tasarısını 159 ret, 111 çekimser oya karşı 372 oyla kabul ederek meclisten geçirdi ve yasalaştırdı. (Bknz. DW Haber 07.06.2019)

Almanya Avrupa Birliği dışından nitelikli işçi alımına yönelik tasarıyı onaylayarak kanunlaştırdı. Buna göre adaylar gerekli şartları yerine getirdikten sonra 6 aylık iş arama vizelerini alarak Almanya’ya gelecek ve iş bulmaları halinde çalışma vizelerini alarak Almanya’da kalma hakkını kazanmış olacaklar. SON BAŞVURU TARİHİ  7 EYLÜL 2019

Yasa kapsamında Almanya’ya gelecek nitelikli iş gücünden dil bilmeleri (her meslek grubu farklı seviyede dil yeterliliği kabul edebilmektedir) ve diğer şartları yerine getirmesi Almanya vizesi için kesinlikle istenecek olup dil seviyelerini yetkili kurumlarda sertifikalandırmalarını talep edecektir. Üniversite diploma şartı aranmayan bu kanunda en önemli şart Almanca dil seviyeniz olacaktır.

Berlin Danışmanlık olarak bizler sizi bu sürece en iyi şekilde hazırlayıp ilk alım döneminde başvuru hakkı kazanmanıza destek vermekteyiz. Yaklaşık 1.6 milyon iş gücü açığının bulunduğu Almanya bu alımları tüm dünya işgücü için açmıştır. Nitelikli işgücümüzün bu fırsattan en iyi ve hızlı faydalanabilmesi için hızlı bir şekilde sürece hazırlanmaları gerekmektedir.

Başvuru Detayları için tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şimdi bize yazın!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Net-Dil Eğitim & Danışmanlık
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilgi almak için bize yazın.