Almanya için şirket kurma, hukuki ve mali prosedürleri yerine getirme işlemlerini sizin adınıza hızlı bir şekilde yapmaktayız.

Almanyadaki şirket modelleri aşağıdaki gibidir. Bu modeller ülkemizdeki sisteme benzemekle beraber vergi oranlarında ve sorumluluklarda değişiklik göstermektedir.

Almanya’da Türkiye’deki yapıya çok benzer biçimde 7 türde şirket kurulabilmektedir. Bunlar ortaklık yapısı, sorumluluk türleri, ilk sermaye için gereken para gibi değişkenlere göre farklılık göstermektedir. Bu şirket türleri;

 1. Şahıs şirketi (Einzelkaufmann),
 2. Şube (Zweigniederlassung),
 3. Limited Şirket (Gesellschaft mit beschränkter Haftung – GmbH),
 4. Adi Ortaklık (offene Handelsgesellschaft – oHG),
 5. Komandit Ortaklık (Kommanditgesellschaft – KG),
 6. GmbH & Co. KG
 7. Anonim Şirket (Aktiengesellschaft – AG)

şeklinde sıralanabilir.

Bu şirket türlerinden şube, GmbH, GmbH & Co. KG ve AG için sınırlı sorumluluk esas iken; OHG’de ortakların sınırsız sorumluluğu bulunmaktadır. KG’de ise hem sınırlı hem de sınırsız sorumluluk söz konusu olmaktadır. Bu şirket türlerinden, GmbH ve GmbH & Co. KG kurulumu için 25.000 Euro, AG kurulumu için 50.000 Euro sermaye konulması gerekmektedir.

Limited şirket kurulumunda ilk sermaye tutarı olarak önden 12.500 € sermaye olarak konulup sene içerisinde diğer kalan sermaye tutarı kapatılmalıdır. Yabancı girişimciler için (güven, kredibilite ve uzun dönemli vize için) sermayenin 25.000 € olarak kurulan şirketinize yatırılması gerekmektedir. Ayrıca kurulum masrafları da peşin olarak ödenecektir.

SERMAYESİ YETERSİZ OLANLAR İÇİN ŞİRKET ORTAKLIĞI >>

Almanya’da Şirket Kurmanın Avantajları

 • 28 Avrupa Birliği ülkesine GÜMRÜKSÜZ ve KDV’siz ticaret
 • Banka faiz oranlarının çok düşük olmasıyla kredi faiz avantajı
 • Türkiye’den işçi getirebilme
 • Almanya’da açılan ihalelere girebilme
 • Şirket ortaklarının yatırımcı vizesi ve oturum alabilmesi

Şahıs şirketlerinde ve mini limited şirketlerde sermaye oranı çok daha düşüktür. Türkiyeden girişimciler en çok bu şirket türüyle şirketlerini kurup limitede yükseltmektedir. Detaylı bilgi için e-posta yoluyla bize ulaşırsanız uzmanlarımız sizi bilgilendireceklerdir. Detaylı bilgi için Almanya’ya Şirket Kurarak Gitmek adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Amazon üzerinden Almanya’ya e-ticaret yapan firmalar için de Mini Limited Şirket Kurulumu hizmetimiz mevcuttur. Almanya satışlarınızda vergilendirmenizi sizin vekaletiniz ile mali müşavir yapmaktadır.

Şirket kuruluşlarında mali müşavirlikten avukat işlemlerine kadar tüm aşamalarda sizlere profesyonel destek verip işlemlerinizi sonuçlandırıyoruz.

Hızlı ve detaylı cevap için uzmandan ücretli bilgi talep edin.. Şimdi uzmana sor!

Vize ve şirket başvurularınızı yaparken size lazım olacak diploma ve mesleki yeterlilik sertifikalarınızın hazır olması gerekmektedir. Diploma ve sertifikalarınız mutlaka referans mektuplu, transkriptli ve yeminli tercümanda çevrilmiş olmalıdır.

İş Planı şirket kuracağınız zaman ilgili devlet kurumlarının sizden isteyecekleri en önemli dosyadır. İş planınız diploma ve sertifikalarınızla uyuşmalıdır. İş planınızı mutlaka başvuru yapacağınız ülkeden bir mali müşavir vasıtası ile hazırlamanızı ve belirli aralıklarla o ülkedeki yetkili kurumlara kontrol ettirmesi çok önemlidir. Bu sizin zaman ve para kaybetmenizi önleyecektir.

Başvuru için dosyanız hazırlanırken kontrol edilecek en önemli belge banka hesap dökümleriniz olacaktır. Yurtdışına çıkacak veya şirket kuracak kişinin belirli bir para birikimine ve para hareketliliğine sahip olması gerekmektedir.

Mesleki sertifikalar sizlerin bir mesleğe / uzmanlığa sahip olduğunuzu göstermektedir. Bu nedenle uluslararası geçerliliği olan kurum ve kuruluşlardan belge / sertifika almanız ve bunları referans mektubu, transkript ile belgelemeniz çok önemlidir.

Bu konuda destek için blog bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Şirket kurulumu ve yatırımcı vize işlemleri için hizmet bedelleri projenize ve seçeceğiniz şirket türüne göre farklılık gösterecektir. Ön görüşmeden sonra size net fiyatlar çıkarılıp tarafınıza iletilmektedir.

Bilgi için: info@berlindanismanlik.com

WhatsApp