ALMANYA FIRSAT KARTI – CHANCENKARTE

Almanya tüm alanlardaki işgücünün gittikçe azalmasından dolayı istihdama yönelik düzenlemeler ile 1 mart 2020 den bu yana tüm dünyadan ve özellikle Türkiyeden nitelikli işgücü almaya başladı. Fakat ağır işleyen bürokrasi gerekli istihdamın sağlanmasını geciktirdi. Bu nedenle sürekli yeni düzenlemeler ile bu durumu çözme yolunda gözle görülür ilerleme sağlanıyor. Bu değişikliklerin en son yapılanı Chancekarte – Fırsat Kart dır. Fırsat kart Amerikanın Green card’dan esinlenilmiş bir versiyonudur. 1 mart 2022’de çıkan nitelikli göç yasası ile şans kart aslında birbirinin benzeridir. Her iki düzenlemenin de kendine göre kolaylıkları bulunmaktadır.

Fırsat Kart (Chancekarte) Almanın Şartları:

    Aşağıdaki 4 kriterden 3’ünü karşılayan kişiler şans karta başvuru hakkı kazanacaklardır.

  • Üniversite diploması veya mesleki eğitimin olması
  • En az 3 yıllık mesleki deneyime sahip olmak
  • Almanca bilmek veya daha önce Almanyada yaşamış olmak
  • 35 yaşın altında olmak

Hızlı bir şekilde fırsat kart sürecine hazırlanmak istiyorsanız ilk önce Almanca yeterlilik yapmanız gerekecektir. Süreç ile ilgili danışmanlık almak isterseniz bizimle e-posta üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Hizmet fiyat listesini ve detayları incelemek için buraya tıklayın

Eğer tüm işlemlerinizin bizim tarafımızdan yapılmasını talep ederseniz lütfen e-mail ile bize talebinizi gönderin.

Fiyat teklifi iste – info@berlindanismanlik.com

Fırsat kart için gerekli olan belgeler, diploma veya meslek belgeleri (transkript dahil), iş tecrübenizi kanıtlayan belgeler, almanca bildiğinize dair belgeler (min. B1 seviyesi ve sertifikalı)

Başvuru için dosyanız hazırlanırken kontrol edilecek en önemli belge banka hesap dökümleriniz olacaktır. Yurtdışına çıkacak veya şirket kuracak kişinin belirli bir para birikimine ve para hareketliliğine sahip olması gerekmektedir. Niteliklerinize göre sizden sponsorunuz yoksa belli bir limitte blokeli hesap göstermeniz istenecektir.

Mesleki sertifikalar sizlerin bir mesleğe / uzmanlığa sahip olduğunuzu göstermektedir. Bu nedenle uluslararası geçerliliği olan kurum ve kuruluşlardan belge / sertifika almanız ve bunları referans mektubu, transkript ile belgelemeniz çok önemlidir.

Bu konuda destek için blog bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Empty section. Edit page to add content here.
WhatsApp