ALMANYA’DA İŞ SÖZLEŞMESİ VEYA GARANTÖRÜ HAZIR OLAN ADAYLAR

İŞİNİZ HAZIRSA VİZENİZ DE HAZIR!

Yeni Göç Yasası Kapsamında Çalışma Vizesi Başvuru Danışmanlığı

  • Meslek lisesi, ustalık belgesi (okul ve iş tecrübe kanıtlı) veya fakülte diploma sahipleri
  • Mesleğe uygun ve Almanyadan iş sözleşmesi – işvereni hazır olan adaylar

Kanunlara göre mesleki nitelikleri çalışmaya uygun ve iş sözleşmesi olan adaylar yabancılar dairesinden alınacak hızlandırılmış prosedürle yaklaşık 6-8 hafta içerisinde çalışma vizesi izni alabilmektedir.

Yine aynı şekilde mesleki yeterliliği uygun (diploması olan) ve Türkiye’de min. A2 seviye Almanca yeterlilik yapmış olan adaylar da Almanyadan garantörleri (veya kendi blokeli hesapları) ve üst seviyeler için dil okulu ön kayıt belgeleri varsa uzmanlarımız tarafından dosyaları ve dilekçeleri hazırlanır ve ortalama 3 ay içerisinde ulusal vize ile dil okulu + iş arama vizesi alabilirler.

Hizmet detayları ve maliyetleri için bize e-posta ile talebinizi ve niteliklerinizi iletiniz.

 info@berlindanismanlik.com

Meslek sahiplerinin, meslek lisesi diplomaları veya 3308 nolu kanuna göre ve okula gitmiş olma şartıyla alınmış ustalık – kalfalık belgelerinin mesleki denkliği (IHK veya HWK dan) yapılmaktadır. Üniversite mezunları için denklik süreci farklıdır.

İş sözleşmesi almış bir adayın hesabında herhangi bir para gösterme zorunluluğu yoktur. İş arama vizesi almak isteyen adayların ise blokeli hesap göstermeleri gerekmektedir.

Mesleki sertifikalar sizlerin bir mesleğe / uzmanlığa sahip olduğunuzu göstermektedir. Bu nedenle M.E.B. onaylı  belge / sertifika almanız ve bunları referans mektubu, transkript ile belgelemeniz çok önemlidir.

Bu konuda destek için blog bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Empty section. Edit page to add content here.
WhatsApp