Yurtdışında e-ticaret faaliyeti yapan firmalar eğer Almanya’ya satış yapıyorlarsa bir VAT (KDV) numarasına ihtiyaç duymaktadır. Almanya’da şirket kurmadan VAT numarası alabilirsiniz. Mali müşavirimize vereceğiniz vekalet ile VAT numaranızı alacaksınız. Yine yıllık beyanname ve vergi ödemelerinizi mali müşavir sizin adınıza yapmış olacaktır.

almanya kdv numarası – germany vat number

VAT (KDV) Numarası Alma Şartları

Almanya’da e-ticaret pazaryerlerinde (amazon.de, ebay v.b.) satış yapmak istiyorsanız Vat numarası alabilmek için öncelikle bir mali müşavire vekalet vermeniz gerekmektedir.

Mali müşavir ile vergi dairesine başvuru yapıldıktan sonra Alman vergi dairesi Türkiye’deki işiniz ve şirketiniz hakkında bilgileri öğreneceği bir rapor talep eder ve sizin durumunuzu incelemeye alır. Uygun gördükten sonra da VAT numaranız müşavirinize verilir. Yaptığınız iş hacmine göre 3 aylık dönemlerde müşaviriniz vergi dairesine beyannamenizi hazırlayıp verir. Siz de çıkan gelir oranınıza göre verginizi ödersiniz.

Almanya ile aramızda çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması bulunmaktadır. Vat numarası işlemlerinde mutlaka bir müşavir / avukat ile çalışmanızı öneriyoruz. Berlin Danışmanlık olarak sizin işinizin en hızlı şekilde sonuçlanması için çalışmaktayız.

Ücretler hakkında bilgi almak için bize e-posta yollamanız yeterlidir.

Tüm gerekli evraklar, süreç ile ilgili bilgiler ve maliyetler size iletilecektir. Vekalet ile işlem ücretleri de hizmet alan tarafından peşin olarak ödenecektir.

Türkiye’deki şirketiniz ile ilgili belgeler ve faaliyet alanlarınız, iş yapma şekliniz Alman vergi dairesinden talep edilecektir.

İş Planınızda e-ticaret mağazalarınız ve satışını yaptığınız ürün ve hizmetlerin detaylı listesi istenmektedir.

Empty section. Edit page to add content here.