KONTENJANIMIZ DOLDUĞU İÇİN ŞİMDİLİK BU HİZMET VERİLMİYOR!

(Mini limited şirket kurulumu ile e-ticaret yapabilirsiniz)

Yurtdışında e-ticaret faaliyeti yapan firmalar eğer Almanya’ya satış yapıyorlarsa bir VAT (KDV) ve EORİ (Gümrük) numarasına ihtiyaç duymaktadır. Almanya’da şirket kurmadan VAT numarası alabilirsiniz. Mali müşavirimize vereceğiniz vekalet ile VAT (KDV) ve EORİ (Gümrük) numaranızı alacaksınız. Bildirimlerinize göre aylık beyanname ve vergi ödemelerinizi mali müşavir sizin adınıza yapmış olacaktır.

almanya kdv numarası – germany vat number

VAT (KDV) ve EORİ (Gümrük) Numarası Alma Şartları

Almanya’da e-ticaret pazaryerlerinde (amazon.de, ebay v.b.) satış yapmak istiyorsanız Vat numarası alabilmek için öncelikle Türkiye şirket bilgileriniz ile adınıza başvuru yapılması gerekmektedir.

Mali müşavir ile vergi dairesine başvuru yapıldıktan sonra Alman vergi dairesi Türkiye’deki işiniz ve şirketiniz hakkında bilgileri öğreneceği bir rapor talep eder ve sizin durumunuzu incelemeye alır. Uygun gördükten sonra da VAT numaranız verilir. Bildirimlerinize göre aylık beyanname ve vergi ödemelerinizi mali müşavir sizin adınıza vergi dairesine beyannamenizi hazırlayıp verir. Siz de çıkan gelir oranınıza göre verginizi ödersiniz.

Almanya ile aramızda çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması bulunmaktadır. Vat numarası işlemlerinde mutlaka bir müşavir / avukat ile çalışmanızı öneriyoruz. Berlin Danışmanlık olarak sizin işinizin en hızlı şekilde sonuçlanması için çalışmaktayız.

işlem başlatmak için bize e-posta yollamanız yeterlidir.

Süreç ile ilgili bilgiler ve maliyetler aşağıda yer almaktadır. Vekalet ile işlem ücretleri de hizmet alan tarafından peşin olarak ödenecektir.

Almanya Vat (KDV) ve Eori (Gümrük) Numarası Alma

Türkiyede şirketi olup da Almanya’da e-pazaryerlerinde (amazon.de, ebay.de v.b.) e-ticaret yapıp ürün satmak isteyen iş sahiplerinden Almanya VAT (KDV numarası) ve Eori (Gümrük numarası) istenmektedir.

Bu numaralara sahip adayların dönemsel vergi beyannamelerinin verilebilmesi ve vergilerinin takip edilmesi için de bir mali müşavir görevlendirilmesi gerekmektedir. Bildirimlerinize göre aylık beyanname ve vergi ödemelerinizi mali müşavir sizin adınıza yapacaktır.

Türkiye’deki şirketiniz ile ilgili belgeler ve faaliyet alanlarınız, iş yapma şekliniz Alman vergi dairesinden talep edilecektir.

İş Planınızda e-ticaret mağazalarınız ve satışını yaptığınız ürün ve hizmetlerin detaylı listesi istenmektedir.

Empty section. Edit page to add content here.