Almanyada sosyal hizmetlerde gönüllü olarak çalışmak!

2020 Gönüllü Hizmet Başvuruları Başladı!

Birçok insanın önemsemediği gönüllülük işleri Almanya için çok önemli bir konudur. Almanya gönüllü olarak çalışmayı sonuna kadar destekliyor. Çocuklar için, yaşlılar ve hastalar için, doğa ve çevre için hazırlanan projelerde görev alacak gönüllü hizmet çalışanları Alman devleti için çok desteklenen bir konudur.

Genel olarak 6 – 12 – 24 aylık projelere dünyanın hemen her ülkesinden başvuru yapan gönüllü insanlar uzun dönemli çalışma vizeleri verilerek görev almaktadırlar. Konaklama, yeme içme, dil eğitimi ve aylık olarak verilecek küçük harçlıklarla gönüllüler proje kapsamında çalışırlar.

Belirttiğimiz gibi almanya gönüllü hizmet konusunda çok hassas davranmakta ve gönüllü hizmet yapmış olan kişilere farklı iş başvurularında öncelik ve diğer çalışanlara göre daha yüksek maaş almalarını sağlamaktadır. Bu nedenle Almanya’ya gitmenin başvuru süreci uzun fakat kolay yolu olan gönüllü hizmet başvurularını bizimle yapabilir ve siz de Almanya’da çalışma izni alma imkanına kavuşursunuz.

Şu anda ilgili personellerin göç yasasına yoğunlaşmasından dolayı bu bölüm için hizmet veremiyoruz.

Detaylı bilgi için: info@berlindanismanlik.com (Yoğunluktan cevap geç gelebilir)

Hızlı ve detaylı cevap için uzmandan ücretli bilgi talep edin.. Şimdi uzmana sor!

Kayıt olan adaylarımıza gerekli evrak listesi gönderilecek ve uzmanlarımızla birlikte bunlar hazırlanacaktır.

Vize ve şirket başvurularınızı yaparken size lazım olacak belgelerinizin hazır olması gerekmektedir. Hazırlık aşamasında danışmanlarımız belgelerinizin kontrolünü yapacaklardır.

Gönüllü hizmetlerde konaklama ve yeme içme ilgili kuruma ait olacaktır. Belli bir miktar harçlık da alabilirsiniz ama maaş almayacaksınız. Bu nedenle sizin kendi hesabınızda da biraz paranız olursa sizin için iyi olacaktır.

Mesleki sertifikalar sizlerin bir mesleğe / uzmanlığa sahip olduğunuzu göstermektedir. Bu nedenle uluslararası geçerliliği olan kurum ve kuruluşlardan belge / sertifika almanız ve bunları referans mektubu, transkript ile belgelemeniz çok önemlidir.

Bu konuda destek için blog bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Gönüllü hizmet işlemleri projeye ve ilgili kuruma göre farklılık gösterecektir. Hazırlık süreci 2.5 ay ve ortalama cevap süresi 4-7 ay arasındadır. Başvuru ve kayıt ödemeleri peşin alınmaktadır.

Bilgi için: info@berlindanismanlik.com

Şimdi bize yazın!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Net-Dil Eğitim & Danışmanlık
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bilgi almak için bize yazın.